Albumy

Supernova Sessions vydáva druhé EP

Zviditeľnenie kvalitnej a netuctovej slovenskej hudby je hlavný zámer projektu Supernova Sessions vydavateľstva Real Music House. Konceptom menších, ale o to intenzívnejších nahrávok, chcú jeho zakladatelia Robert Pospiš & Martin Sillay spolu so spoločnosťou 582 rozprúdiť dianie na slovenskej scéne. Pod značkou Supernova Sessions vychádza aj novinka Szábó/Turcerová/Fiala.

Vybraní interpreti pre projekt Supernova Sessions prešli špecifickým výberom, podmienkou je, aby išlo o autorsky, interpretačne aj zvukovo zaujímavé projekty. Najnovším titulom série je novinka inštrumentálneho tria Szabó/Turcerová/Fiala.

„V roku 2015 sme založili s Janom duo, ktoré nemalo názov. Spoznali sme cez Juraja Haška, kapelníka hudobnej skupiny Sto Múch, v ktorej Jano hrá na bicie nástroje. Spočiatku išlo o improvizácie gitary a bicích a neskôr, keď si Ján zaobstaral vibrafón, sme začali hrať kompozície súčasných skladateľov, niektoré z nich napísané priamo pre nás. Potom sme prirodzene pre toto obsadenie začali písať aj my sami,“ opisuje vznik materiálu nového EP gitarista Štefan Szabó.

Spoločne so svojimi spoluhráčmi, saxofonistkou Michaelou Turcerovou a bubeníkom a vibrafonistom Jánom Fialom, strávili v štúdiu Real Music House dva intenzívne nahrávacie dni. Výsledkom je novinka Supernova Sessions Vol. II. Koncept „štúdiových session“ nahrávok vymyslela hudobná dvojica Robert Pospiš & Martin Sillay spoločne so známym milovníkom hudby a podporovateľom domáceho umenia Petrom „Iždom“ Iždinským.

Čítajte viac HUDBA.SK: https://hudba.zoznam.sk/spravy/30-07-2018-rozprudit-dianie-na-scene-chce-seria-ep-supernova-sessions-s-novinkou-szaboturcerovafiala/