Muse Music

Giľav! Piesne, ktoré si Rómovia spievajú doma.

10.0012.00

Ide o „živú autentickú rómsku hudbu“ z prostredia manželov Dreveňákových. Nejde len o staré piesne, ale aj o pomalé na počúvanie, tanečné, či tie nové moderné. Vybraní hudobníci pochádzajúci z autentického prostredia a priniesli so sebou do štúdia „živú hudbu“ – tú ktorou momentálne žijú.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410993135 Kategória:

Popis

Manželia Marcela a Jozef Dreveňákovi sa prvýkrát zviditeľnili prostredníctvom projektu Phurikane giľa etnomuzikologičky Jany Belišovej, prostredníctvom ktorého mapovala, zachytávala a zviditelňuovala staré rómske piesne. Okrem cédečiek a piesňových zbierok priniesol tento projekt verejnosti aj mnohých talentovaných rómskych spevákov a hudobníkov, ktorí dovtedy nemali možnosť vystupovať. Jednými z nich sú speváci a hudobníci z rodiny Dreveňákovcov z Bardejova.

Marcela a Jozef Dreveňákovci boli od je ho vzniku niekoľko rokov súčasťou multietnického hudobného projektu afterPhurikane, v rámci ktorého vystupovali na koncertoch a festivaloch na Slovensku i v zahraničí. Väčšinu rómskych piesní sa Marcela naučila od svojej mamy Anny Michalikovej. Tieto krásne starodávne piesne spieva doma so svojimi deťmi, a jej syn Jozef Dreveňák ich má aj v dobe populárnej rómskej hudby veľmi rád. Rodina Dreveňákovcov je živým dôkazom, že tradičná rómska hudba a piesne majú ideálne podmienky pre svoj život a pulzovanie práve v rodinách.

Album vznikol s podporou fondu pre kultúrne menšiny – Kult Minor.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD