Muse Music

Adriana Banásová – Desire

10.0012.00

Album Desire je odkazom pre všetkých, ktorí túžia nahliadnuť do rozmanitého ženského sveta prostredníctvom operných árií.

Vymazať
Katalógové číslo: 57 Kategória:

Popis

„Sopránové árie spája jednotný menovateľ, a to túžba, od čoho je odvodený aj samotný názov albumu. Túžba ako hýbateľ ľudského konania, vyjadruje tie najhlbšie pocity a pohnútky života ženy, ktoré sme sa cez nádhernú hudbu operných velikánov snažili predostrieť aj poslucháčom. Dominantná je samozrejme túžba po láske – najmä v romantických áriách Gounoda, Pucciniho či Dvořáka, no svoje zastúpenie si tu našla aj túžba po moci v árií Vitelie či túžba po slobode v árií Bystroušky,“ povedala o výbere árií na svoj debutový album Adriana Banásová z najmladšej generácie slovenských operných speváčok.

Dramaturgiu nahrávky predstavuje deväť obľúbených árií ženských operných hrdiniek významných skladateľov hudobných dejín. Medzi najznámejšími opernými klenotmi, akými je Pucciniho ária Musetty “Quando me’n vo’“ či Lauretty  “O mio babbino caro“, nájdu poslucháči napríklad aj menej známu áriu romantického skladateľa Julesa Masseneta “Pleurez, pleurez mes yeux“. Všetky sopránové árie nahrávky spája jednotný menovateľ, a to túžba, od čoho je odvodený aj samotný názov albumu.

Nahrávanie sa konalo vlani v Koncertnej sále Župného domu v Nitre. Ako speváčka uviedla, napriek neľahkej pandemickej situácii sa nahrávku podarilo zrealizovať, hoci jej vydanie a uvedenie museli posunúť. Pod zvukom, nahrávkou, mixážou a masteringom abumu DESIRE je podpísaná dvojica Robert Pospiš a Martin Sillay. Hudobným režisérom bol dirigent Martin Leginus. Hudobným partnerom projektu je vynikajúci klavirista a korepetítor s medzinárodnými úspechmi Peter Pažický, s ktorým interpretku spája dlhoročná spolupráca.

Ďalšie informácie

Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD