Muse Music

Nikolaj Nikitin (Dedicated to Martin Gerboc), EXXPPNNSS ensemble

10.00

CD je obsadením rozdelené do dvoch častí, ktoré však vytvárajú jeden celok. Obe časti spájajú výtvarne a textové námety výtvarníka Martina Gerboca.

Katalógové číslo: 190394206925 Kategória:

Popis

CD je obsadením rozdelené do dvoch častí, ktoré však vytvárajú jeden celok. Obe časti spájajú výtvarne a textové námety výtvarníka Martina Gerboca.

Nikolaj Nikitin string quartet No.2 – Labyrinth, interpretovaný fenomenálnym Muchovym kvartetom a hlasmi Róberta Pospiša, Nikolaja Nikitina a Martina Gerboca, ktorému je kvarteto venované.

EXXPPNNSS ensemble presents Slovak sounds

Experiment ktorý je cestou k novým možnostiam, zvukom a nadväzuje na niekoľkomesačnú prípravu v štúdiu. Základom tejto časti CD sú voľné tematické improvizácie. Jadrom zostavy experimentu (EXX) boli na začiatku Róbert Pospiš (PP), Nikolaj Nikitin (NN). Postupne sa pridali Martin Sillay (S) a Juraj Šušaník (S). Hosťami na CD sú klarinetista Branislav Dugovič a trubkár Róbert Kolář.

Výtvarné a textové námety Martina Gerboca spolu opäť súvisia. Texty vpisuje priamo do svojich diel, a tak sa môže stať, že texty ktoré počujete na CD, môžete vidieť aj v galériách na jeho obrazoch. Martin Gerboc siahol po básnikoch akými sú Ch. Baudelaire , Allen Gisberg Jozef Holan, Jozef Gerboc, ale použil aj vatikánsky exorcistický text, či vlastné básne v improvizáciách  „Slovak sounds“. Obal ktorý navrhol, pozostáva z výberu vlastnej výtvarnej tvorby.

Experimentovanie zďaleka neskončilo nahratím hudby. Experimentálny a originálny prístup postprodukcie dotvorilo tomuto dielu jedinečný zvukový charakter. O ten sa postarala dvojica Róbert Pospiš a Martin Sillay.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD