Muse Music

splnäný zäm – industria plaču a rituálneho zabúdania

10.0012.00

Skladatelia Martin Burlas, Peter Zagar a Martin Karvaš – originálna hudobná trojica, ktorá stojí za skupinou splnäný zäm. Svoju najnovšiu tvorbu predstavujú na CD s výstižným názvom industria plaču a rituálneho zabúdania.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410992985 Kategória:

Popis

Skladatelia Martin Burlas, Peter Zagar a Martin Karvaš – originálna hudobná trojica, ktorá stojí za skupinou splnäný zäm. Svoju najnovšiu tvorbu predstavujú na CD s výstižným názvom industria plaču a rituálneho zabúdania. A rovnako netradičný je aj hudobný jazyk skupiny splnäný zäm. Ten búra mýty o definícii slovenskej autorskej pesničky a zároveň rozširuje hranice alternatívnej hudby a hudobnej avantgardy. Album reflektujúci aktuálne dianie u nás i vo svete predstavuje širokú interpretačnú škálu. Ako tu už býva u autorskej trojice zvykom, jeden význam nikdy nestačí. Bohatosť kooptácií (zvukových i významových) tvorí súhru s jedinečným vtipom – iróniou, dramatickosťou i schopnosťou citlivo reagovať na atmosféry zvonka. Puto človeka, jeho vnútorného sveta s okolím. Zväzok, ktorý sa nedá pretnúť – aj to je industria plaču a rituálneho zabúdania. „Hikikomori on vacations, alebo všetko, čoho ste sa báli, a pred čím neujdete, ale napokon vás to upokojí. O vedľajších účinkoch a možných sprievodných javoch sa poraďte so svojim lekárom, kňazom a miestnym zástupcom mestskej samosprávy,“ komentuje album Martin Burlas. Nové CD stojí na opačnom póle bežnej, mainstreamovej produkcie. V priebehu dvadsiatich rokov sústredenej piesňovej tvorby sa v Martinovi Burlasovi a Petrovi Zagarovi vykryštalizoval a zdokonalil spoločný jazyk a cesta k silnej výpovedi ostáva ich hlavným poznávacím znamením.

Hudba skupiny splnäný zäm využíva experiment a jej dominujúcim prvkom je v prvom rade originalita. Hĺbka, viacvrstvovosť významov, ale aj využívanie najnovších zvukových a technických možností. CD industria plaču a rituálneho zabúdania má ambíciu otvoriť sa širšej poslucháčskej verejnosti. Jednak tej, ktorá reflektuje a vie zhodnotiť kvalitu pôvodnej autorskej tvorby, ale aj takej, ktorá dokáže oceniť novátorský a svojský prístup. Nepochybne sa však tvorba Splnený Zem dotkne aj zahraničného publika, ktoré v CD nájde jeden z najsvojskejších a umelecky najprovokatívnejších domácich umeleckých výstupov.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD