Muse Music

Pressburger Klezmer Band – Tants Mit Mir

8.0010.00

Tento album je našou hudobnou prechádzkou. Špaciírka po východnej časti európy. Tancujeme! Poľskú Szabasówku, kazačov a bulgar v Odese. V blízkom mestečku sme na svadbe Mizinky, ideme s chlapčekom na trh a počúvame dievčinu, ako spieva, že ľúbi svojho Shloymeleho. Tam, kde končí ukrajina a začína Slovensko opäť tancujeme!

Vydané v roku 2012.

Vymazať
Katalógové číslo: 007 Kategória:

Popis

Tento album je našou hudobnou prechádzkou. Špaciírka po východnej časti európy. Tancujeme! Poľskú Szabasówku, kazačov a bulgar v Odese. V blízkom mestečku sme na svadbe Mizinky, ideme s chlapčekom na trh a počúvame dievčinu, ako spieva, že ľúbi svojho Shloymeleho. Tam, kde končí ukrajina a začína Slovensko opäť tancujeme! Čo iné ako kolomyjky a Mojšeho? Kráčame do Vojvodiny spievajúc o malej zvodnej cigánke a prechádzame do divokých srbských tancov. Krátka zastávka v Kosove a napokon grécky tanec. Nevládzeme a upadáme do melanchólie. Pôvodne v sarajevských Moj Dilbere a Kad ja podoh na Bembašu si šepkáme v sarajevských uličkách. A na koniec? Lawless, winged and uncofined..

Hudobnú produkciu albumu Tants Mit Mir zverila kapela hudobníkom Robertovi Pospišovi a Martinovi Sillayovi. Nahrávka je ďalším titulom ich vydavateľstva Real Music House, ktoré sa zameriava na kvalitnú slovenskú hudbu. Na novinke, ktorej názov v preklade znamená „Tancuj so mnou“, sa nachádza dohromady pätnásť piesní so silným vplyvom Balkánu, nechýba však ani tradičný klezmer v pôsobivých aranžmánoch s originálnymi improvizáciami či kombinácia židovských a rusínskych melódií z východu Slovenska a Podkarpatskej Rusi.

Široké žánrové spektrum napovedá, že pripravovaná novinka populárnej formácie prekvapí aj jej najvernejších fanúšikov. Album okrem toho ponúkne aj hudobné umenie vzácnych hostí. Pozvanie mimoriadne zohratej sedemčlennej skupiny prijali hudobníci z troch krajín – hviezdny klezmerový klarinetista Merlin Shepherd z Veľkej Británie, akordeónový Balkan expres Miroslav Vuković z Bosny a Hercegoviny, charizmatická srbská speváčka Anita Ribar aj jej talentovaný krajan Dalibor Martinov na perkusiach.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD