Muse Music

Nikolaj Nikitin – Personal Suite

8.0010.00

Nikolaj Nikitin sa predstavuje na debutovom albume „Personal Suite“ ako skúsený saxofonista a talentovaný skladateľ na slovenskej jazzovej hudobnej scéne. Originálne kompozície a jeho vášeň k jazzovej hudbe ho priviedla k počinu štúdiovej nahrávky v elitnom obsadení. Album, na ktorom sa nachádza 10 skladieb zo seba vyžaruje veľkú osobitosť vlastnú oveľa starším autorom.

Vydané v roku 2012.

Vymazať
Katalógové číslo: 8586010201238 Kategória:

Popis

Nikolaj Nikitin sa predstavuje na debutovom albume „Personal Suite“ ako skúsený saxofonista a talentovaný skladateľ na slovenskej jazzovej hudobnej scéne. Originálne kompozície a jeho vášeň k jazzovej hudbe ho priviedla k počinu štúdiovej nahrávky v elitnom obsadení. Album, na ktorom sa nachádza 10 skladieb zo seba vyžaruje veľkú osobitosť vlastnú oveľa starším autorom. Na album si prizval špičkových muzikantov Juraj Griglák – kontrabas, Gabriel Jonáš – klavír, Jozef Dome – bicie.

Nahrávanie albumu Personal Suite prebiehalo tradičným spôsobom bez dodatočnej editácie. Výsledkom je desiatka živelných skladieb, ktoré sú rozdelené do dvoch suít. Každá z kompozícií je súčasťou mozaiky Nikitinovej osobnej výpovede – viaceré z inštrumentálnych skladieb venoval manželke Katke a synovi Aramovi.

Album vznikal pod producentským dohľadom hudobníkov Róberta Pospiša a Martina Sillaya. O mastering nahrávky sa postaral fenomenálny Joe Tarantino, ktorého rukopis možno počuť na albumoch takých velikánov svetového jazzu ako sú Miles Davis, Chick Corea, Bill Evans, Dave Brubeck, alebo Sonny Rollins.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD