Muse Music

Moyzesovo kvarteto – XLV

12.0015.00

CD pri príležitosti 45. výročia vzniku Moyzesovho kvarteta. Moyzesovo kvarteto patrí bez akýchkoľvek pochýb k našim najslávnejším súborom komornej hudby.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410993272 Kategória:

Popis

CD pri príležitosti 45. výročia vzniku Moyzesovho kvarteta. Moyzesovo kvarteto patrí bez akýchkoľvek pochýb k našim najslávnejším súborom komornej hudby. Ani po viac ako štyroch dekádach fungovania sa jeho členovia nechystajú oddychovať.

Dramaturgia nahrávky XLV:

Alexander Moyzes – Sláčikové kvarteto č.4 (venované kvartetu môjho mena)
Roman Berger – Sláčikové kvarteto Korczak
Egon Krák – Sláčikové kvarteto č.2 Re-Mi
Marián Varga – Sláčikové kvarteto č.4
Ilja Zeljenka – Musica slovaca

Moyzesovo kvarteto je od svojho založenia roku 1975 (A.Vrteľ) jedným z najvýznamnejších komorných zoskupení na Slovensku. Členovia kvarteta sú absolventmi VŠMU v Bratislave (T. Gašparek). V štúdiách pokračovali na Hochschule für Musik und darstellende Kunst vo Viedni (F. Samohyl, G. Pichler).
Už počas štúdií kvarteto získalo viacero laureátskych titulov na domácich, ale i medzinárodných súťažiach (Evian). V roku 1998 získalo cenu brazílskych skladateľov za najlepšie CD brazílskej komornej hudby (G. Bauer, H. Crowl). V rokoch 1986-2005 patrilo Moyzesovo kvarteto k umeleckým súborom Slovenskej
filharmónie. Slovenskú hudobnú kultúru reprezentovalo s úspechom takmer vo všetkých štátoch Európy, v Japonsku, Indii, Maroku, USA, Kanade, na Faerských ostrovoch a na Kube. V roku 2000 bola Moyzesovmu kvartetu udelená cena Frica Kafendu a zároveň cena kritiky. V roku 2015 získal súbor prestížnu Cenu Nadácie Tatra banky za umenie a bol poctený Cenou ministra kultúry SR za umenie. Repertoár telesa zahŕňa všetky štýlové obdobia, nevynímajúc ani tvorbu súčasných slovenských autorov, z ktorých mnohí skladby kvartetu priamo dedikovali.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD