Muse Music

Lento Ad Astra – MADE IN SK

10.0015.00

Autorské kompozície slovenských skladateľov (resp. skladateľov pôsobiacich na Slovensku) pre saxofón a klavír, ktoré boli napísané na objednávku pre teleso Lento Ad Astra a jeho koncertné uvedenie.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410993302 Kategória:

Popis

Skomponované skladby:

Luboš Beráth: Partyta pre barytónový saxofón a klavír
Egon Krak: Crosswalk
Viliam Gräfffinger: Solitude
Luis Felipe Ramirez: Fantasia para sax baritono y piano

Autorské kompozície slovenských skladateľov (resp. skladateľov pôsobiacich na Slovensku) pre saxofón a klavír, ktoré boli napísané na objednávku pre teleso Lento Ad Astra a jeho koncertné uvedenie.

Zita Slavičková – Klavír
Erik Rothenstein – Baritónový , Altový Safoxón

Teleso Lento Ad Astra vzniklo v júni 2011, keď sa klaviristka Zita Slavíčková a saxofonista Erik Rothenstein rozhodli využiť svoje doterajšie muzikantské skúsenosti a vyskúšať spolu realizovať niekoľko koncertov. Sústredili sa najprv na klasický altový saxofónový repertoár, resp. transkripcie pre tento nástroj. Postupne však začali sinterpretovať literatúru hlavne pre baritónový saxofón. Aj keď má každý iný muzikantský „background“, snažia sa spolu hľadať prieniky a vytvoriť spoločný koncept a „pretaviť“ ho do hudobného jazyka. Či sú to transkripcie violončelových prelúdií Johana Sebastiana Bacha, skladby francúzskych autorov ako Claude Debussy, Gabriel Faure alebo originálne kompozície napísané na objednávku telesa, interpreti sa snažia zaujať vlastným vkladom a skúmaním nových možností. Toto komorné zoskupenie prináša novú koncepciu a sviežosť pri zachovaní vysokej interpretačnej kvality. Svoj priestor dostáva aj improvizácia a štýlové zaranžovanie a prispôsobenie skladieb pre potreby telesa. Teleso spolupracuje s rôznymi hosťami. Na objednávku telesa napísali autorské skladby Viliam Gräffinger a Ľuboš Bernáth. Teleso nahralo v roku 2013 svoj profilový album Plaing Šach with Mr. Bach.

Ďalšie informácie

Hmotnosť -
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD