Muse Music

Eva Šušková a Quasars Ensemble – LALULA

10.0012.00

Jedna z našich najoceňovanejších sopranistiek rozhodla v spolupráci s dramaturgom Jurajom Bubnášom zostaviť kompilát vokálnej tvorby Ilju Zeljenku pre sólový hlas a rôznorodé inštrumentálne komorné zoskupenia. Šušková vybrala diela, ktoré ešte neboli nahraté, alebo z nich existuje iba jediná nahrávka s interpretmi, ktorí dielo uviedli v premiére. Eva Šušková vzdáva poctu výraznej skladateľskej osobnosti druhej polovice dvadsiateho storočia, ktorého vokálna tvorba tvorí významnú časť jeho kompozičného odkazu.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410993005 Kategória:

Popis

Ilju som osobne nestihla spoznať. Neviem, či je to pre interpretáciu jeho hudby ujmou, alebo pridanou hodnotou. V každom prípade – vychutnávam víno z tých istých svahov (teda takmer tých istých, toto by mi Pezinčania neodpustili). A cítim, ako sa v jeho hudbe interpretačne nachádzam a jej naštudovanie i predvádzanie mi robia úprimnú radosť. Hoci sa už niekoľko rokov systematicky venujem nahrávaniu slovenskej vokálnej tvorby, doteraz išlo skôr o skladby pripravované pre konkrétny projekt. Tušila som, že odhodlať sa k nahratiu albumu s dielami pre hlas a komorný ansámbel znamená odovzdať veľké množstvo energie nielen do naštudovania a interpretácie. Samotnému nahrávaniu predchádza obrovská produkčná agenda, ktorá sa skombinovala s mojimi čerstvými materskými radovánkami, tak som zo žartu zvykla hovoriť, že som vlastne porodila dvojičky – dcérku Aničku a CD LALULA,“ povedala k novému albumu Eva Šušková.

Sólistka vyzdvihla aj spoluprácu s Quasars Ensemble. „Sú to naozaj profesionáli s citom pre dôsledné naštudovanie diel, ľudský a priateľský rozmer nevynímajúc. V každej nahratej skladbe je iné inštrumentálne obsadenie, na CD účinkuje množstvo interpretov, ktorých zanietenie pohltilo i mňa samotnú,“ dodala.

Očakávaná novinka oceňovanej sopranistky vznikala v priebehu niekoľkých mesiacov. Na domáce pomery ide o mimoriadne náročnú produkciu. Nahrávanie, mix, zvukovú postprodukciu a vydanie samotného nosiča zverila Eva Šušková rešpektovanému bratislavskému vydavateľstvu Real Music House, s ktorým pravidelne spolupracuje už od roku 2014. „Eva patrí k absolútnej špičke domácej vážnej hudby. Veríme, že nahrávka LALULA osloví jej verných obdivovateľov ale aj nových poslucháčov. Je to album s veľkým potenciálom,“ opisuje novinku vydavateľstva jeho spoluzakladateľ, Robert Pospiš.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD