MARIÁN VARGA COLLECTED WORKS I.

Pred 50 rokmi vznikol najdôležitejší album slovenskej, a ako tvrdí kritik Jiří Černý, i československej rockovej hudby ZVOŇTE, ZVONKY. Keby tu dnes Marián s nami sedel, asi by si potiahol z cigary, prižmúril by oči a, akoby sa ho to vôbec netýkalo, prehodil by niečo v zmysle: „No a čo? Aj tak už dnes o tom nikto nič nevie.“ My však práve toto nechceme dopustiť! Pretože Mariánova hudba patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy v Československu vzniklo a rozhodne nepatrí minulosti. No ľahko sa to môže stať. Nehrajú ju takmer žiadne rádiá a značka, pre ktorú Marián všetky zásadné albumy nahral, zanikla.

LIMITOVANÁ EDÍCIA

Spoločnosti Mariána Vargu sa podarilo získať od Opusu licencie, a tak vzniká exkluzívna limitovaná edícia Marián Varga Collected Works I. CD box bude obsahovať 16 titulov – od albumu Zvoňte, zvonky cez všetky spoločné platne s Pavlom Hammelom, všetky albumy Collegia musica až po CD s raritnými nahrávkami, ktoré nikdy nevyšli na nosičoch, napríklad Baba Jaga, Concentrated Sorrow…(Collegium ich hralo v Radiopaláci v Prahe v roku 1970).

„Kolekcia albumov s názvom Marián Varga Collected Works I. bude výnimočná novým zvukovým dizajnom zásadných a preslávených nahrávok. Ku každému albumu sme pristupovali s veľkou precíznosťou a snahou dodať známym skladbám nový “oprášený“ zvuk v duchu predstavy samotného Mariána. Za podstatné považujeme, že hudobný redizajn sa tvorí z originálnych analógových nahrávok. Veríme, že túto unikátnu kolekciu ocenia verní fanúšikovia Vargovej hudby, ale aj tí, ktorí jeho dielo ešte tak dôsledne nepoznajú. Je to úžasná hudba a je pre nás veľkou cťou podieľať sa na jej zvukovom obnovení.“

Robert Pospiš & Martin Sillay
Nahrávacie a postprodukčné štúdio Real Music House

Po vyplnení formulára, budete presmerovaný na stránku pre vloženie kódu na stiahnutie, ktorý ste obdržali pri zakúpení edície Marián Varga Collected Works I. vo formáte FLAC!

Prosím zadajte Vaše celé meno
Prosím zadajte Vašu e-mailovú adresu
Súhlas slúži na verifikáciu zákazníka s online obsahom po presmerovaní na nasledujúcu stránku.