Muse Music

Robert Pospiš & Martin Sillay – Doba

8.0010.00

Chceli sme, aby to bola generačná doska. Preto sme jej museli nechať čas. Každá z trinástich skladieb má svoj vlastný príbeh, ktorý je založený na skutočných udalostiach z nášho okolia. Nechceli sme aby to bol album o nás, ale o dobe v ktorej žijeme. To je to, čo nám chýba v dnešnom domácom umení.

Vydané v roku 2013.

Vymazať
Katalógové číslo: 888174327013 Kategória:

Popis

„Chceli sme, aby to bola generačná doska. Preto sme jej museli nechať čas. Každá z trinástich skladieb má svoj vlastný príbeh, ktorý je založený na skutočných udalostiach z nášho okolia. Nechceli sme aby to bol album o nás, ale o dobe v ktorej žijeme. To je to, čo nám chýba v dnešnom domácom umení.“ vysvetľuje Róbert Pospiš, autor textov. „Mimoriadne dôležitá pre nás bola vizuálna stránka albumu. Obal a promo fotografie sme zverili Zuzane Kmeťovej. Veľmi nás oslovila a okamžite pochopila filozofiu Doby. Jej fotografie sú zrkadlom našej hudby.“

O albume, ktorý má dĺžku až 66 minút, dvojica tvrdí, že do neho dala všetko, čo za ostatné tri roky zažila. “Začalo sa to ešte v decembri 2010. Vtedy som mal v prehrávači prvú verziu skladby Alebo O. Tri minúty a štyridsať sekúnd. Bola to nahrávka zo skúšobne. Zašumená a nevyhraná. Dve slohy, dva refrény a koniec. Začiatok niečoho, o čom sme sa s Martinom bavili celé roky. Generačná doska. O nás, o dobe, v ktorej žijeme. O ľuďoch, o neúspechoch, o radosti z ľudí, ktorí vnímajú umenie rovnako ako my. Poctivci. Takí, ktorí neklamú, ani nehľadajú ľahšie cesty. Pre nich sme chceli nahrať našu novú dosku,“ približuje príbeh albumu spevák, básnik a multiinštrumentalista Robert Pospiš.

Doba rozhodne nie je albumom, ktorý si pustíte, ak chcete mať lepšiu náladu. O nič také sa ale hudobníci ani nesnažili. Ako však sami tvrdia, skladby „nie sú smutné, iba skutočné“. Doba nie je ani nahrávka plná hitov, ale skôr koncepčným albumom, kde má každá skladba svoje pevné miesto a zmysel. „Ak si Dobu vypočujete viac ako raz, pochopíte ho. Vieme, že to nie je hitový album, ani ten, aké sa púšťajú na večierkoch. Jeden kamarát mi raz povedal, že s Martinom polarizujeme kolektív. Niektorí majú našu hudbu radi, iných irituje. A to je asi dobre,“ tvrdí Pospiš. „Vieme, že Doba sa nebude páčiť každému, ale o to nám ani nešlo. Viem, že v našej krajine sú ľudia, ktorí ju pochopia,“ dodáva.

Svoj druhý štúdiový album nahrali Pospiš a Sillay bez hostí. Sami si riešili aj celé nahrávanie, produkciu a mix, a aj preto ho považujú za ich najosobnejšiu nahrávku. Mastering albumu zverili hudobníci londýnskemu mastrovaciemu štúdiu Red Mastering London. Množstvo investovaného času, energie a peňazí im vyváži pocit, keď nahrávka niekoho osloví.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD