Muse Music

Peter Luha – Viaje Del Alma

8.0010.00

Sólové gitarové albumy patria na slovensku k výnimočným úkazom. Peter Luha sa na svojom debutovom albume predstavuje ako hudobník s mimoriadným citom pre admosféru skladieb, ktoré vychádzajú z jeho intenzívnych ciest po Európe. Album je veľmi osobný a pocitový.

Vydané v roku 2012.

Vymazať
Katalógové číslo: 004 Kategória:

Popis

Sólové gitarové albumy patria na slovensku k výnimočným úkazom. Peter Luha sa na svojom debutovom albume predstavuje ako hudobník s mimoriadným citom pre admosféru skladieb, ktoré vychádzajú z jeho intenzívnych ciest po Európe. Album je veľmi osobný a pocitový. Tak vznikol aj jeho názov, ktorý v slovenčine znamená „Cesta duše“, vysvetľuje Peter Luha originálny názov svojho debutu. Jedinečný zvuk a hudobný výraz slovenského gitaristu vychádza z dvoch zásadných gitarových smerov. „Už dávno ma pri hre inšpirovali žánre ako flamenco a gypsy jazz, ktoré pochádzajú z týchto dvoch krajín. Posledné roky to bolo ešte silnejšie, keďže som strávil s priateľkou pol roka v Paríži a rovnaký čas v španielsku. Preto sa môj gitarový album nesie práve v tomto duchu.

Peter Luha sa na svojom debute Viaje del Alma predstaví ako hudobník s citom pre atmosféru skladieb, ktoré vychádzajú z jeho intenzívnych ciest po Európe. „Album je veľmi osobný a pocitový. Tak vznikol aj jeho názov, ktorý v slovenčine znamená Cesta duše,“ vysvetlil Luha názov svojho debutu.

Nahrávka, ktorá vychádza začiatkom augusta, vznikala pod dohľadom hudobných producentov Roberta Pospiša a Martina Sillaya. „Pri nahrávaní albumu bolo najdôležitejšie zachovať pocit naturálnosti a živelnosti,“ opísal Luha atmosféru v štúdiu. Jedinečný zvuk a hudobný výraz originálneho slovenského gitaristu vychádza z dvoch zásadných gitarových smerov. „Už dávno ma pri hre inšpirovali žánre ako flamenco a gypsy jazz, ktoré pochádzajú z týchto dvoch krajín. Posledné roky to bolo ešte silnejšie, keďže som strávil s priateľkou pol roka v Paríži a rovnaký čas v Španielsku.“

Okrem Petra Luhu, ktorý sa na svojom debutovom albume postaral o všetky gitary a mandolínu, sa na Viaje del Alma objavia aj dvaja zaujímaví hostia. „Album som nerobil so zámerom osloviť nejaké špecifické publikum. Dúfam, že si nájde cestu ku všetkým, ktorí majú radi pocitovú a melodickú hudbu, verím, že osloví aj ľudí s temperamentom. Rozhodne nie je určený len pre gitarových poslucháčov, ktorí si však určite prídu na svoje.“

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD