Muse Music

Nikolaj Nikitin – New Winter Stories

8.0010.00

Quartet slovenského saxofonistu a skladateľa Nikolaja Nikitina spojilsvoje sily s jazzmanom svetového renomé, trubkárom Micheal „Patches“ Stewartom. Výsledkom je jedinečný album New Winter Stories.

Vydané v roku 2012.

Vymazať
Katalógové číslo: 858601020121 Kategória:

Popis

Quartet slovenského saxofonistu a skladateľa Nikolaja Nikitina spojilsvoje sily s jazzmanom svetového renomé, trubkárom Micheal „Patches“ Stewartom. Výsledkom je jedinečný album New Winter Stories. Hudobník, ktorý spolupracoval s legendami ako Marcus Miller, Al Jarreau, Whitney Houston, Kenny Garret, alebo Quincy Jones prijal Nikitinovu ponuku nanahrávanie spoločného albumu. Nikitinov elitný quartet tvorí zoskúpenie troch generácii slovenského jazzu. Kontrabasista Juraj Griglák, klavirista Gabriel Jonáš a rovnako legendárny bubeník Jozef Dome. O produkciu albumu, ako v prípade Personal Suite sa postarali hudobníci Róbert Pospiš a Martin Sillay.

O Nikolajovi ako o sľubnom muzikantovi sa v informovaných kruhoch vedelo už niekoľko rokov, vlani sa mu však podaril husársky kúsok. K spolupráci si prizval bardov slovenského jazzu, Gabriela Jonáša, Jozefa Dömeho aj medzinárodne ostrieľaného basistu Juraja Grigláka. Slovenskú zostavu doplnil o skvelého o amerického hráča na trúbku Patchesa Stewarta, ešte predtým napísal pár zádumčivých melódií v štýle kvinteta Milesa Davisa a hor sa do štúdia.

„Hrám s fantastickými muzikantmi, ktorí ma inšpirujú a stále sa od nich učím.“
Album v štýlovom obale od Noémi Kolčákovej Szakállovej prináša ozaj výborné a skvelo interpretované témy. Vidno, že všetci zúčastnení našli v štúdiu súzvuk potrebný k vzájomnému splynutiu. Hudba kvinteta znie ako najlepšie kúsky od autorov, ktorí kedysi ovplyvňovali smerovanie moderného jazzu. V svojom sounde je navyše nadčasová a moderná zároveň.

„Real Music House robí najlepší zvuk jazzu široko-ďaleko. V rámci produkcie mi vytvorili tie najlepšie podmienky. Robert Pospiš, majiteľ vydavateľstva, je môj kamarát. Je to človek zvonku, od našej hudby má odstup a jeho rady a nápady akceptujem aj preto, že nie je zaťažený klišé.“
Na konštatovanie, že z nového albumu sála určitá melanchólia, Nikolaj reaguje: „New Winter Stories je o pocitoch, o atmosfére a o nálade. Je to zimné, vláčne, sú to moje impresie. Áno, máš pravdu, je to tematické a melancholické CD. Každý môj album je lyrický, musí byť z neho cítiť celistvosť. Je ako román, aspoň ja to tak vnímam. V rámci mojich CD je určitý vývoj. Každé je iné, inšpirovali ma iné zážitky. To nasledujúce, Music for boys and girls, bude skôr bluesovejšie, tradičnejšie.“

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD