Muse Music

Juraj Griglák – Time To Fly

12.00

Druhý sólový album slovenskej basovej legendy Juraja Grigláka. Juraj sa na albume predstavuje nielen ako virtuózny inštrumentalista, ale aj ako autor a aranžér. Vo svojich kompozíciach využíva širokú výrazovú a farebnú škálu svojich basgitár a kontrabasu (akordická hra, flažolety, slap, fretless, arco hra na kontrabase).

Nie je na sklade

Katalógové číslo: 012 Kategória:

Popis

Druhý sólový album slovenskej basovej legendy Juraja Grigláka. Juraj sa na albume predstavuje nielen ako virtuózny inštrumentalista, ale aj ako autor a aranžér. Vo svojich kompozíciach využíva širokú výrazovú a farebnú škálu svojich basgitár a kontrabasu (akordická hra, flažolety, slap, fretless, arco hra na kontrabase). Jeho hudba podvedome čerpa z rôznych žánrových polôh, v ktorých sa Juraj pohybuje (klasická hudba, jazz, funk, folklór), a je pretavená do jedinečného a originálneho fusion. Na albume hra množstvo zaujímavých hostí – Patches Stewart ( Marcus Miller Band,Georg Duke,Al Jarreau…), Juraj Bartoš, Eugen Vizváry, Michal Bugala, Stano Palúch, Ajdzi Sabo, Adam Kuruc, Jana Vargová, Róbert Vizvári a top bubeníci – Poogie Bell (Marcus Miller Band,Stanley Clarke,Erykah Badu…), Ján Fabrický a Martin Valihora.

Slovenská anketa ESPRIT – cena za najlepší jazzový album roka 2014, už pozná svojho víťaza. Stal sa ním album basgitaristu, kontrabasistu a skladateľa Juraja Grigláka.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD