Muse Music

EnsembleSpectrum – New Dawn

10.0012.00

Debutové CD New Dawn vzniká ako záver ambiciózneho projektu New Dawn, ktorého motiváciou bola súčasná vážna hudba slovenských aj zahraničných komponistov, dychtiaca po pravde a záujme v dnešnej spoločnosti.

Vymazať
Katalógové číslo: 0717410992954 Kategória:

Popis

Debutové CD New Dawn vzniká ako záver ambiciózneho projektu New Dawn, ktorého motiváciou bola súčasná vážna hudba slovenských aj zahraničných komponistov, dychtiaca po pravde a záujme v dnešnej spoločnosti.  Členovia komorného orchestra EnsembleSpectrum nahrali diela mladých skladateľov zo Slovenska (L. Novosedlíková, P. Javorka, M. Sloboda), ale i blízkeho zahraničia (S. Kim, P. Siek, A. Arkushyna). Skladby na tomto CD – nosiči sa okrem iného premiérovo uviedli za účasti samotných komponistov dňa 5.2.2018 v Rakúskom Kultúrnom Fóre v Bratislave.

Členovia súboru sú študenti alebo absolventi vysokých hudobných škôl (VŠMU, Guildhall School of Music and Drama, Kuntuniversität Graz) profesionálne pôsobiaci v rôznych slovenských orchestroch a telesách. Od svojho vzniku v roku 2012 premiérovo uviedol súbor EnsembleSpectrum vyše tridsať nových diel spolu s množstvom slovenských premiér zahraničných autorov.  

Komorný súbor EnsembleSpectrum sa vyvinul z túžob študentov nástrojárov a študentov skladateľov uvádzať diela našim pódiám nepoznané, ktoré síce predstavujú mentálnu a technickú výzvu k ich zdolaniu, prinášajú však aj ten účasný pocit spoznania nepoznaného, neprebádaného. Stretli sme sa v triede improvizovanej hudby Dana Mateja a od vtedy to ťaháme spolu už päť rokov. Zahrali sme si na medzinárodnom festivale pre súčasnú hudbu Melos-Etos v 2015 a 2017, Nová slovenská hudba 2016, Konfrontácie, Orfeus 2013-2017, Asynchrónie. Umelecky nás vedie skladateľ a dirigent Matej Sloboda, ktorý je zároveň aj dramaturgom koncertného programu.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 80 g
Vyberte možnosť - CD / MP3+FLAC

FLAC (High Quality Audio) + MP3 (320kbps), CD