Ocenenia interpretov

Vážime si každú nomináciu a cenu udelenú autorom a interpretom za ich snahu a prínos na slovenskej hudobnej scéne.

. Eva Šušková - secret VOICE electric
Album secret VOICE získal ocenenie Radio_Head Award za najlepšiu nahrávku roku 2015 v kategórii Klasická hudba.

. Robert Pospiš & Martin Sillay - BALADY
Album Balady sa dostal medzi 40 albumov roka 2015 podľa redaktorov Hudba.sk.

. Polajka / Nikolaj Nikitin with Miroslav Vitouš
Náš srdcový projekt Polajka/Nikolaj Nikitin Ensemble with Miroslav Vitouš - Tales From My Diary získal nominácie v dvoch kategóriach cien Radio_Head Awards. Hudobný počin roka 2014 a nahrávka roka 2014 v kategórii jazzová hudba.

. Juraj Griglák
Album Time To Fly bol dlho očakávanou nahrávkou minulého roka. Album získal ocenenie ESPRIT za najlepší jazzový album roka 2014. Album bol rovnako nominovaný v kategórii jazzová hudba na cenu Radio_Head Awards.

. Pressburger Klezmer Band
Album obsahujúci celkovo 15 skladieb ponúka piesne z Balkánu, tradičný klezmer v pôsobivých aranžmánoch s originálnymi improvizáciami i kombináciu židovských a rusínskych melódií z východu Slovenska a Podkarpatskej Rusi. Skupina zaň získala Radio_Head Award v kategórii world music/folk.

. Nikolaj Nikitin
V priebehu dvoch rokov dve nominácie na cenu Esprit o najlepší slovenský jazzový album roka. V diváckej ankete sa jeho dva albumy umiestnili na treťom a piatom mieste. Music for Boys and Girls Vol. 1 od Nikolaja Nikitina bol nominovaný aj na cenu Radio head awards 2013 v kategórii jazz.

. Peter Luha
Gitarista, ktorý získal niekoľko medzinárodných cien a jeho debutový album bol prijatý s veľkým nadšením. "Viaje del Alma debut solo guitar album with flamenco, gypsy swing and classical influences was nominated for the best instrumental album of 2012 in 12th Independent Music Awards."

. Robert Pospiš & Martin Sillay
Umiestnenie v 40 albumov roka podľa redakcie hudba.sk. Doba bola nominovaná v kategórii album roka na cenu ZAI.  • Partneri Real Music House